L’INS Jaume Mimó s’adhereix a la xarxa “Alianza para la FP Dual”

El passat 5 de Març l’Institut Jaume Mimó va formalitzar la seva adhesió a l'”Alianza para la FP Dual”.

 

Aquesta aliança és una iniciativa impulsada l’any 2015 per la Fundació Bertelsmann, la Fundació Princesa de Girona, la CEOE i la Cambra de Comerç d’Espanya, creant així una xarxa d’empreses, centres educatius i entitats, amb uns 1.400 membres, per tal de potenciar l’FP DUAL.

 

Amb aquesta adhesió el nostre centre, vol millorar la qualitat de l’FP DUAL, participant i aprenent de les millors iniciatives i experiències de l’FP DUAL, així com ampliar la xarxa d’empreses amb les quals els nostres alumnes poden realitzar la seva estança DUAL en els cursos vinents.

 

En el següent ENLLAÇ podeu veure la publicació de la notícia 

t'ha agradat aquest article?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

deixa un comentari

Products

Features

Get Started

About